Середа, 08.01.2025, 01:35
Вітаю Вас Гість | RSS

Географія України

Меню сайту
Географічна карта
Україна на карті
Рельєф
Клімат
Води суходолу
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 69
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Порівняльна оцінка географічного положення України з країнами світу

 Порівняльна оцінка географічного положення України з країнами світу (2 – 3 на вибір)

У «Географічній енциклопедії України» під географічним положенням розуміють розміщення певної території чи об'єкта на земній поверхні по відношенню до інших територій або об'єктів.

За визначенням «Географічного енциклопедичного словника» географічне положення — це "положення об'єкта відносно поверхні Землі, а також по відношенню до інших об'єктів, з якими він взаємодіє; важлива характеристика об'єкта, оскільки значною мірою дає уявлення про природні і соціально-економічні умови і особливості місця їх локалізації. Відносно поверхні Землі географічне положення визначається за допомогою географічних координат. Розрізняють мікроположення (локальне оточення в ареалі безпосереднього контакту з іншими географічними об'єктами), мезоположення (положення в регіоні, країні), макроположення (співвідношення з великими ділянками географічної оболонки або земної поверхні в цілому)". 

Український учений О. Шаблій вважає географічне положення однією з фундаментальних категорій географічної науки і називає його просторовим відношенням певного об'єкта до географічних даностей, що лежать поза ним і мають чи можуть мати на нього суттєвий вплив.

Характеризуючи географічне положення, необхідно відповісти на запитання: відносно чого? Отже, положення відображає відносини в системі, відносини з оточенням.

Порівняльна оцінка передбачає не просту констатацію факту схожих або відмінних рис положення, а Ваші оцінки переваги або недоліків певних рис положення.

Рекомендований план порівняльної оцінки географічного положення України з країнами світу

  • Положення на материку (центральне, окраїнне, периферійне, приморське, розміри та компактність території тощо).
  • Фізико- географічне положення (положення відносно екватора, тропіків, початкового меридіана;крупні географічні об'єкти :географічний, кліматичний пояс, моря, гори, рівнини, ріки, озера).
  • Політико- географічне положення (оточення- країни, з якими  має сухопутній кордон, їх політичний та економічний стан, взаємодія з ними).
  • Економіко- географічне положення (відношення до економічно значущих об'єктів- ресурсів, транспортних магістралей, ринків експорту та імпорту продукції, послуг тощо),  

 

.Рекомендовані країни для порівняльної характеристики:

Польща, Румунія, Іспанія, Франція, Туреччина, Казахстан, Білорусь, Чехія, Швейцарія, Австрія.

 

Ландшафти
Згурівський район
Досідження
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Copyright MyCorp © 2025
Згурівський НВК, 2016
uCoz